Profesjonalne podejście jest dużo lepszym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia szybsze i lepsze efekty.
Salony kosmetyczne, w których zatrudnieni są doświadczeni specjaliści, mogą za pomocą profesjonalnych narzędzi dokładnie przebadać naszą skórę i tym samym dobrać do niej najlepsze kosmetyki, czy odpowiednią dietę.Pierwsze, prymitywne maszynki do golenia powstały z ostrych kamieni około 30 tys.
lat p.n.e.
Dopiero kilkadziesiąt tysięcy lat później w starożytnym Egipcie zaczęto usuwać swoje owłosienie.
Egipcjanie mieli wiele sposobów na depilację od ostrych muszelek i oszlifowanych kamieni po wosk z żywicy i miodu.Metody te zostały rozpowszechnione po całym świecie antycznym. W średniowieczu nie było już zwyczaju golenia nóg.
Związane to było z rozprzestrzenianiem się chrześcijaństwa.
W tamtych czasach kobieta musiała zakrywać ubraniem prawie całe swoje ciało. W innym wypadku mogła zostać uznana za bezbożnicę. Dlatego też kobiety przestały pozbywać się owłosienia przez kilka kolejnych wieków. Renesans depilacji nastąpił w roku 1915 dzięki reklamie w amerykańskim czasopiśmie Harper?s Bazaar.Zdjęcie przedstawiało młodą, uśmiechniętą kobietę z podniesionymi rękoma, prezentującą ogolone pachy.
Tuż obok niej znajdował się slogan: ?Letnia sukienka i współczesny taniec razem wymuszają usuwanie zbędnego owłosienia?.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DepilacjaSamoopalacz ? środek kosmetyczny mający na celu nadanie skórze brązowego odcienia bez naświetlania skóry promieniami UV. Samoopalacz imituje efekt naturalnej opalenizny, którą można uzyskać bez udziału słońca, nie prowadzi jednak do powstawania melaniny, naturalnego barwnika powstającego w skórze pod wpływem promieniowania UV.
Dlatego też ten rodzaj zabarwienia nie chroni przed działaniem promieni słonecznych i skóra wymaga ochrony przed słońcem preparatami z filtrami ochronnymi.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Samoopalacz.