listwy przysufitowe

Listwy przysufitowe mogą być ozdobą mieszkania urządzonego w stylu klasycznym.
Zobacz:

Stiuk - z Wikipedii

Stiuk ? materiał zdobniczy w postaci tynku szlachetnego, mieszanina gipsu, wapienia i drobnego piasku lub pyłu marmurowego, łatwa do formowania, szybko twardniejąca.

Często barwiona na różne kolory, nakładana na podłoże (ściany i elementy architektoniczne), gładzona i polerowana po wyschnięciu.

Używana najczęściej we wnętrzach budowli. Gotowy stiuk często imitował marmur. Stosowany do wykonywania tynków, rzeźb pełnoplastycznych, płaskorzeźbionej dekoracji ściennej (sztukateria). Znany był w okresie starożytności (starożytny Rzym), wczesnego chrześcijaństwa, sztuce mauretańskiej, rozpowszechniony w czasach renesansu i baroku. Stanowił także podstawowy materiał w ornamentyce i architekturze Majów.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stiuk

Wiesz kim był sztukator?

listwy przysufitowe
Sztukator ? osoba zajmująca się tworzeniem lub odtwarzaniem elementów sztukaterii (stiuków i innych elementów dekoracyjno-stylizacyjnych wykonane z gipsu) wnętrz i elewacji budynków. Sztukator wytwarza swoje dzieła na miejscu lub w swojej pracowni następnie montując je jako gotowe elementy.
Zawód ten został spopularyzowany w okresie renesansu i baroku.

Dziś sztukatorzy zajmują się głównie pracami restauratorskimi, ale także montażem budynków na sucho.

Do umiejętności sztukatora zaliczają się także roboty tynkarskie oraz roboty tynkarskie na siatce drucianej. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztukator

Na czym polega sztukateria?

Nasz dzisiejszy świat rozwija się w niesamowitym tempie, za czym wiele osób nie jest w stanie nawet nadążyć, nie mówiąc już o poznawaniu wszystkich nowości pojawiających się w naszym życiu.

Nie lada wyzwaniem jest bycie ekspertem choćby w znaczącej części dziedzin życia, nie mówiąc już o wszystkich.

Weźmy dla przykładu branżę budowlaną, która przeżywa prawdziwy rozkwit w ostatnich latach.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, czym jest sztukateria, a więc metoda wykańczania wnętrz oraz ścian zewnętrznych budynków.

W tej technice wykorzystuje się specjalistyczny, gipsowy rodzaj tynku, rzeźbiąc wyjątkowe wzory oraz formy.

Nie da się ukryć, że jest to rodzaj wykończenia ścian dla nieco bardziej wymagających osób..

Dodane: 21-10-2016 05:44

Tagi: listwy listy przysufitowe przysufitowe

Widok do druku:

listwy przysufitowe