Zazwyczaj wystarczy regularne czyszczenie i nawilżanie cery, ale raz na jakiś czas warto zrobić peeling i zastosować inne zabiegi kosmetyczne.
Takie profesjonalne zabiegi pozwolą odpowiednio przygotować naszą cerę, tak aby wyglądała na zdrową i zadbaną. Wówczas sam makijaż nie musi być intensywny i zakrywać istniejących niedoskonałości, tylko może służyć do delikatnego podkreślenia atutów naszej urody.
Kosmetologia sięga swoimi korzeniami do starożytności. Pierwsze kosmetyki wytwarzano w starożytnym Egipcie ok.3000 r.p.n.e.4 Pierwotnie kosmetologia zajmowała się nie tylko dbaniem o urodę , ale i tzw.?kosmetyką negatywną? - wypalanie, tatuowanie czy barwienie skóry.W cywilizacjach pierwotnych ciało zdobiono w ten sposób w związku z ważnymi wydarzeniami w życiu społecznym, jak śmierć, nowonarodzenie bądź osiągnięcie wieku dojrzałości.Rozwój kosmetologii na przestrzeni dziejów związany był z rozwojem nauk medycznych.Aż do końca XVII wieku obowiązywała nauka Hipokratesa.Zgodnie z nią wszystkie choroby, w tym choroby skóry uznawano za wynik chorób ogólnoustrojowych.Pierwszą książkę o kosmetologii ? Gospoda pod barwną skórą ? napisał i wydał Samuel Hafenreffer w XVII wieku, przedstawiając w niej najstarsze mikstury służące upiększaniu.Wiek XVIII był przełomowy w rozwoju kosmetologii.Skórę uznano wtedy za odrębny i ważny organ ludzkiego organizmu, co zaowocowało licznymi publikacjami na ten temat.W XIX wieku zaczęła się masowa produkcja preparatów kosmetycznych w laboratoriach przyaptecznych, czemu towarzyszyło tworzenie się wielu firm kosmetycznych.
Proces ten nabrał na sile w I połowie XX wieku, a w II połowie XX wieku kosmetyki i zabiegi kosmetyczne zyskały jeszcze wyższą rangę.
Wówczas kosmetologia stała się też dziedziną akademicką ? w Polsce od 1997 roku.5Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia#Historia.