Ogród to nie tylko kwiaty, czy drzewka owocowe, watro także mieć rośliny typu .

Doskonale wypełnią przestrzeń, mogą posłużyć za zielony płot i z reguły są mało wymagające.

Co to ogrodnictwo

tuje
Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, traktujący o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością. Ogrodnictwo jest jedną z dyscyplin naukowych w obrębie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze. W Polsce jest pięć uczelni wyższych, na których są wydziały ogrodnicze oraz kilka innych (zarówno publicznych jak i niepublicznych) na których prowadzone są studia na kierunku ogrodnictwo.

Wydziały ogrodnicze są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmińsko?Mazurskim w Olsztynie.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo

Tuje na żywopłot

Kupujemy drzewka ozdobne, jednak nie zawsze wiemy kiedy i jak je zasadzić.

Często wybór pada na żywotnika, potocznie znanego jako tuja.

Te rośliny są dość wytrzymałe i dobrze się adaptują, jednak pod jednym warunkiem: muszą być zdrowe.
W marketach niestety drzewka są w złej kondycji i zamierają szybko po posadzeniu.
Co do stanowiska w którym posadzimy tuję to powinniśmy wybrać stanowisko słoneczne, ale i osłonięte od wiatru.
Ponieważ te rośliny nie lubią być wystawiane na duże nasilenie wiatru, szczególnie zimą.
W kwestii pory sadzenia to tuje można sadzić od początku wiosny do późnej jesieni, pod warunkiem, że jest w miarę ciepła.

Tuje potrzebują dość dużo miejsca na swój rozwój i wzrost.

Często sadzimy je na żywopłot, więc minimalna odległość powinna wynosić około 40 cm. Na szczęście tuje nie są szczególnie wymagające w pielęgnacji, przynajmniej przez pierwsze lata wzrostu.
Później należy je jedynie przycinać do odpowiednich rozmiarów.

Przytulny (mały) ogród

tuje W małych ogrodach można zdziałać cuda.
Wystarczy przestrzegać kilka zasad, no i oczywiście mieć pomysł na styl całości. Gospodarowanie przestrzenią na małym ogrodzie może wydawać się bardzo trudnym zadaniem, jednak odrobina pomysłowości wystarczy. Małe skrawki ogrodu można przekształcić w patio- takie miejsce z pewnością stanie się ulubionym miejscem dla całej rodziny. Kameralny kawałek zielonej przestrzeni można wzbogacić o strumyk, oczko wodny oraz ciekawe rośliny w dużych donicach.
Można też wspomóc się projektami i zdjęciami z sieci, tam na pewno każdy znajdzie coś dla siebie..
Dodane: 01-10-2016 04:57

Tagi: tuja thuja krzewy drzewka ogrody ogród

Widok do druku:

tuje