Czym jest program komputerowy

produkcja aplikacjiŻyjemy w świecie, gdzie komputery wykonują obliczenia tysiące razy szybciej niż człowiek i nie popełniają błędów.
Aby komputer cokolwiek policzył potrzebuje zestawu instrukcji, czyli informacji jak ma przetworzyć wprowadzone dane. Nazywamy to programem komputerowym. Tworzeniem takich programów zajmują się programiści.
Programować można w różnych językach tak jak mamy różne języki analogowe, tak mamy różne jeżyki cyfrowe.
I tak od języka i platformy programista tworzy program, który spełnia pewne wymagania i wykonuje wcześniej zaplanowane zadania.

Strona mobilna - Wikipedia

produkcja aplikacji
Strona mobilna ? strona internetowa, która przystosowana jest do wyświetlania na różnorodnych urządzeniach mobilnych mogących komunikować się z globalną siecią za pomocą własnych protokołów bezprzewodowych.
Urządzeniami tymi mogą być telefony komórkowe, smartfony czy palmtopy.
Strony mobilne są zazwyczaj uzupełnieniem "zwykłych" stron internetowych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_mobilna

Cytat z Wiki o aplikacji internetowej

Aplikacja internetowa (ang.
web application), zwana również aplikacją webową ? program komputerowy, który pracuje na serwerze i komunikuje się poprzez sieć komputerową z hostem użytkownika komputera z wykorzystaniem przeglądarki internetowej użytkownika, będącego w takim przypadku interaktywnym klientem aplikacji internetowej. W pracy aplikacji internetowej musi pośredniczyć serwer WWW. Do przygotowania samej aplikacji używa się różnych mechanizmów (np.

CGI, JSP, ASP.NET) i języków (np.

PHP, Java, C#), jak również serwerów aplikacji.

Mechanizm prezentacji danych w przeglądarce określa się czasem mianem cienkiego klienta. Przykładem aplikacji internetowej jest mechanizm edycji treści encyklopedii Wikipedia. Inne witryny WWW należące do tej kategorii to np.
serwis aukcyjny Allegro czy księgarnia internetowa Merlin.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_internetowa.

Widok do druku:

produkcja aplikacji